Kam v noci v Paříži

7 Dub

Paříž, nebo lidově známé jako Město světla, se příznačně nazývá tak, protože město se stává ještě kouzelnější, když přijde noc. Tato přezdívka vznikla podle odkazu na intelektuální „světlo“ města, protože sloužila jako centrální uzel kreativce a umělce, zejména v 20. letech 20. století.

Tento název také odvolává na brzké přijetí pouličního osvětlení ve městě, přičemž je jedním z prvních míst, které v roce 1878 přešli na elektrické žárovky z olejových žárovek.

Toto kouzelné město, bohaté na vkus i romantiku, obsahovalo dlouhý seznam míst, které můžete navštívit a prozkoumat jejich po setmění, včetně následujících:

Navštivte Louvre

Ano, četli jste správně, prozkoumat Louvre po setmění je mnohem lepší než jít tam přes den. Proto není překvapením, že se řadí mezi jednu z nejlepších atrakcí v noci v Městě světla.

Louvre, Paříž - pyramida
Velká skleněná a kovová pyramida v Louvru v Paříži

Jakmile budou hvězdy zaplňovat noční oblohu, Louvre bude ještě romantičtější. Tento místní pocit je zvláštní, když poznáváte místo s tenčím davem, který vám ponechává hodně prostoru na obdivování nádherného umění v porovnání s bojem proti velkým davem o několik hodin dříve.

Místo můžete kdykoliv navštívit v noci na vlastní pěst. Nenechte si ujít předběžnou rezervaci vstupenek, abyste přeskočili řadu, abyste dostali dovnitř. 

Obdivujte světelnou show v Eiffelově věži

Hodinu po setmění se každou hodinu, už tak ohromující a rozsvícená Eiffelova věž vítá Město světla velkolepou prohlídkou oslnivých blikajících světel, díky čemuž je už i tak působivá pařížská panoráma města ještě kouzelnější. Už nikdy si nenechte ujít příležitost udělat si v noci čas během své návštěvy Paříže a uvidíte tuto zářivou světelnou show na vlastní kůži.

Paříž - Eiffelova věž
Eiffelova věž v Paříži v noci

Pokud to nyní nestačí, můžete se vydat i na samotný vrchol věže, zejména pokud jste tam vždy chtěli jít nebo jste zvědaví, co ještě můžete v noci ve městě dělat. V noci je nejlepší čas jít na vrchol, abyste zažili podivnější a mystičtější atmosféru.

Ještě jednou se ujistěte, že máte vstupenky rezervované předem, protože se obvykle rychle vyprodají. 

Projděte se a relaxujte podél Seiny

Filmy natočené nebo umístěny v Městě světla vždy obsahují někoho, kdo se v noci procházel vedle Seine. Toto je jeden z nejneuvěřitelnějších zážitků, jaký můžete kdy zažít, zvláště když je krásná noc.

Video: Paříž od řeky Seiny

Pokud chcete svou procházku využít naplno, doporučuje se začít blízko Il de la Cite, kde uvidíte dalších lidí v okolí, jako obdivují výhledy na Notre Dame, ale ne strašidelně opuštěným nebo příliš přeplněným způsobem. Pak můžete sjet dolů do Louvru a přejít přes Pont neuletí.

Přečtěte si následující článek: Užitečné tipy, jak sbírat staré mapy

Jděte po setmění na návštěvu katakomb

Pařížské katakomby jsou přes den fascinující a trochu děsivé na návštěvu, ale jelikož se zavírá ve 20:30, znamená to, že stále máte spoustu času na to, abyste do nich sestoupili skoro večer na ještě více fascinující poznávání.

Tyto katakomby, které se nacházejí pod bývalými kamenolomů města, slouží jako místo odpočinku pro přibližně 6 milionů bývalých obyvatel, jejichž kostry tam byly přemístěny na konci 18. až 19. století. Toto přemístění bylo z důvodu vyprázdnění hřbitovů města ze zdravotních důvodů.

Video: Pařížské katakomby: Říše smrti pod městem světel

Zcela fascinující a nepochybně jeden z nejunikátnějších zážitků, jaký můžete v noci v Městě světla zažít. Můžete si být jisti, že na toto nikdy tak brzy nezapomenete.

Je velmi doporučeno, a dokonce třeba předem si rezervovat lístky na konkrétní časový úsek, protože linka na místo má obvykle hodiny. 

Obdivujte panorama města z Vítězného oblouku

Pokud chcete v noci vidět malebné panoramatu Paříže, nenechte si ujít výstup na vrchol Vítězného oblouku. Pokud k tomu přidáte třpytivý lesk Eiffelovy věže viditelný v dálce a třpytivá světla noční oblohy, nelze popřít, že výhledy z Vítězného oblouku jsou hodné přidat k tomu, co můžete v noci dělat na pařížském oleji.

Arc de Triomphe, Paříž
Arc de Triomphe byl slavnostně otevřen v roce 1836 francouzským králem Louisem-Philippem

Užijte si noční průzkum Musée d’Orsay

Podobně jako v Louvru, i na noční návštěvě muzea Musée d’Orsay je něco zvláštního. To je místo, kde můžete být v úžasu z oslnivých světel panoramatu města prostřednictvím populárních hodinových oken muzea. Kromě toho je tu i něco úžasné, když se podíváte muzeum, kdy se davy ředí na den.

Musee d’Orsay v Paříži
Musee d’Orsay v Paříži ve Francii

Vyberte se na procházku po rušné ulici Rue Montorgueil

Díky své speciální nabídce restaurací, barů, obchodů a kaváren je vyhlášena ulice Rue Montorgueil tím nejlepším místem, kam můžete v noci poznávat různá místa ve městě.

Pro dobrý nápad můžete začít chycením čerstvě vyrobeného pečiva z jedné z nejstarších pekáren ve městě Stohrer, než se vydáte na sklenici vína do nedaleké kavárny. Dopřejte si noc s delikatesou v restauraci, když se budete cítit v rušné atmosféře zástupů turistů i místních obyvatel, kteří si také užívají pařížskou noc.

Svědkem romantického pařížského západu slunce

Váš noční průzkum města světla samozřejmě nikdy nebude úplný, pokud se nebudete moci na vlastní oči dívat na pařížský západ slunce. Nejlepší na tom je, že po celém městě je mnoho krásných míst, kde můžete obdivovat západ slunce, včetně vrchu Notre Dame nebo Eiffelovy věže, nádherných střešních barů, a dokonce i střechy Galeries Lafayette. Pokud však hledáte spolehlivou, ohromující a bezplatnou možnost, nic nemůžete pokazit sledováním, jak zapadá slunce, sedíte a relaxujete před Sacre Coeur na Montmartru.

Místa, která můžete navštívit po hýčkání v lázních Laško

Poté, co si dopřejete tolik potřebné a zasloužené hýčkání v lázních Laško, vás jistě potěší, že na vás v okolí čeká ještě spousta zajímavých míst, kam si můžete udělat výlet.
Laško je známý slovinský lázeňský region, který můžete prozkoumat během jednoho dne. Přečtěte si zbytek článku o hlavních atrakcích, které byste během svého pobytu zde neměli minout.

Podobné příspěvky: