Jak používat zadní světla k identifikaci automobilu

18 Led

Je možné použít zadní světla automobilu k identifikaci vozu? 

Představte si, že jedete za deštivé noci. Najednou se přímo za vámi objeví auto se zhasnutými světly. 

Protože víte, jak je to nebezpečné, chcete identifikovat model a značku vozidla, abyste to mohli náležitě nahlásit policii. K tomu však potřebujete vědět, o jaký vůz se jedná, abyste mohli úřadům poskytnout dostatek informací a pomoci jim najít jeho řidiče. 

Mnoho řidičů si je vědomo důležitosti používání zadních světel v noci, ale málokdo z nich ví, že je lze skutečně použít k identifikaci vozidla. Když se naučíte rozpoznávat auta podle jejich zadních světel, bude pro vás snazší určit výrobce vozidla bez ohledu na čas, a to i za špatných světelných podmínek. Je to důležitá informace, která může zachránit život.

Pozadní světla na automobilech jsou důležitým bezpečnostním prvkem pro jízdu na silnici.

Kroky k identifikaci vozu podle zadních světel

Zadní světla patří mezi nejdůležitější prvky každého vozidla. Nepomáhají řidičům lépe vidět ani v noci, protože také varují ostatní řidiče pokaždé, když vozidlo odbočuje nebo zastavuje. Z tohoto důvodu je nezbytné, abyste se naučili rozpoznat automobil podle jeho zadních světel. 

Zde jsou věci, na které si musíte dát pozor, když se snažíte rozpoznat vozidlo podle zadních světel automobilu.

  • Dobře si prohlédněte tvar zadních světel. Tato světla mohou mít nejrůznější tvary, ale často jsou obdélníková nebo kulatá. Vozidlo se dvěma kulatými zadními světly je s největší pravděpodobností SUV nebo nákladní automobil. Pravděpodobně se jedná o automobil, který má obdélníkový tvar. Samozřejmě se však vždy najdou výjimky z tohoto pravidla. Pokud si nejste jisti, o jaký druh vozidla se jedná, je třeba zkontrolovat ostatní jeho vlastnosti. 
  • Dávejte pozor na velikost vozidla, protože ta vám také pomůže s jeho identifikací. Pravděpodobně se jedná o kompaktní vůz, pokud patří k menšímu konci. Pokud je velké, jedná se pravděpodobně o plnohodnotný vůz.
  • Prozkoumejte barvu zadních světel vozu. Vozidlo poznáte podle barvy jeho osvětlení. Pokud je například červené, jedná se pravděpodobně o osobní automobil. Pokud je bílé, jedná se pravděpodobně o nákladní vozidlo nebo SUV. 
  • Nakonec se dobře podívejte na umístění zadních světel automobilu. Podle umístění světel můžete také identifikovat vozidlo. Pokud se například světlo nachází na levé straně vozidla, jedná se pravděpodobně o model z Asie nebo Evropy. Pokud se jedná o vůz ze Severní Ameriky, zadní světlo se pravděpodobně nachází na pravé straně.

Jízda za zhoršených světelných podmínek může být poměrně riskantní a poslední, co byste chtěli, je sdílet silnici s bezohlednými a neopatrnými řidiči. Vyzkoušíte-li si však svou novou dovednost rozpoznat auto podle jeho zadních světel, můžete udělat velký rozdíl a dokonce zachránit život.

Podobné příspěvky: