Vše o ozdobných krytech kol

20 Led

Ozdobné kryty kol nejsou jen hezké a roztomilé na pohled. Více než estetický dojem také zakrývají ošklivé stopy, chrání vaše kola a umožňují vám ukázat svou skutečnou osobnost na základě zvoleného krytu. 

Čtěte dále a dozvíte se více o těchto ozdobných krytech kol a o tom, jak vybrat ten správný pro vás a váš vůz.

Co jsou ozdobné kryty kol?

Ozdobné potahy na volant jsou doplňky, které můžete použít k ochraně volantu z výroby, k zakrytí trhlin, prasklin a skvrn a k celkově pohodlnějšímu řízení. 

Tyto potahy se často dodávají v širokém cenovém rozpětí, což znamená, že mohou být cenově dostupným doplňkem nebo investicí, kterou můžete udělat. Potahy na volant nabízejí skvělý poměr ceny a kvality pro všechny typy řidičů, nemluvě o tom, že mohou také fungovat téměř se všemi vozidly, která se právě dostávají na silnice. 

Ozdobné kryty kol nejsou krásné jen na pohled.

Potahy volantu jsou ideální, pokud chcete vytvořit jedinečné stylové vyjádření, zajistit pohodlné držení při řízení nebo vylepšit celkový vzhled a přitažlivost vašeho volantu. Díky těmto potahům můžete také ušetřit svůj stávající volant nežádoucího opotřebení, takže se jedná o funkční a cenově výhodné autopříslušenství, které můžete snadno instalovat a demontovat, jak se vám zlíbí.

Typy krytů kol

Kryty kol se mohou přizpůsobit vašemu kolu a jsou k dispozici dva hlavní typy:

Funkce a výkonnost

Výkonné kryty kol se často vyznačují protiskluzovým designem a vynikající přilnavostí. Jsou také známé tím, že vydrží díky své dlouhodobé odolnosti. Je také běžné, že některé z těchto potahů jsou vybaveny polštářky pro podložení rukou nebo tvarovanými úchyty pro prsty jako ergonomickým tvarováním, které zajišťuje maximální pohodlí.

Móda a styl

Módní a dekorativní kryty kol mohou chránit váše kola. Mnoho majitelů však miluje stylový a zábavný dojem, který mohou dodat jejich jízdě, aniž by museli utratit spoustu peněz. 

Na výběr jsou stovky vzorů nebo možností, případně si můžete objednat u online prodejců volanty vyrobené na zakázku. Jen se ujistěte, že se při nákupu ozdobných krytů kol vyhnete módním výstřelkům v oblasti doplňků.

Faktory, které je třeba zvážit při nákupu ozdobných krytů kol

Různé značky nabízejí různé velikosti krytů kol. Proto je důležité při nákupu zkontrolovat obvod a průměr rukojeti, abyste se ujistili, že dokonale sedí. Poté nezapomeňte zvážit následující faktory. 

Ozdobné kryty kol nejsou krásné jen na pohled.

Barva

Většinou stačí potah volantu sladit s tradičnějšími variantami, jako je černá, šedá nebo hnědá. Můžete se také držet živějších a jedinečnějších odstínů, včetně duhových metalíz, šperkových tónů nebo neonů.

Komfort

Používání nesprávného typu ozdobných krytů kol vás při delší jízdě pouze unaví. Protože jsou k dispozici v různých provedeních, ujistěte se, že jste si vybrali model, se kterým se vám bude pohodlně pracovat bez ohledu na situaci. 

Kryt kola se špatnou strukturou vám způsobí pouze náchylnost k bolestivým a ošklivým puchýřům, které by vám mohly zabránit v jízdě, dokud se zcela nezahojí. 

V teplých měsících jezdí po městě spousta lidí, takže je složité najít volný stín na parkování. Nezbývá vám tedy nic jiného než parkovat pod žárem slunce. Kryty s nekvalitní konstrukcí absorbují teplo a jsou na dotek extrémně horké. 

Teplota může stoupnout natolik, že se ho nebudete moci ani dotknout, což je ještě nepříjemnější, protože musíte počkat, až vychladne, abyste mohli pokračovat v jízdě. I když existuje spousta provedení, možná byste se měli spokojit s typem s podložkami a dalšími užitečnými funkcemi.

Design

Ozdobné potahy volantu jsou k dispozici v mnoha barvách a provedeních. Některé z těchto potahů mají také rovnoměrnou texturu a jiné jsou opatřeny ozdobnými nášivkami. Nejnovější technologický pokrok vedl také k vývoji modelů s knoflíky, které ovládají také blinkry, sklápění a odklápění bočních zrcátek a světelnou signalizaci. 

Přestože tyto speciální kryty mají přemrštěné ceny, nelze popřít, že bývají pohodlnější. Některá provedení také kombinují dva materiály, například kůži a gumu. Vybraný potah kola vám musí zajistit pohodlí během jízdy bez ohledu na vzdálenost. 

Pokud někdy nenajdete takový, který by vyhovoval vám nebo vašim jízdním potřebám, můžete vždy oslovit výrobce a sdělit jim své požadavky. Možná vám budou schopni přizpůsobit kryt na míru. Sofistikovanější konstrukce potahů se mohou při nízkých teplotách také zahřívat, aby vám bylo stále příjemně.

Automobilové vybavení se vztahuje k výbavě, technologii a zařízením, které jsou integrovány do automobilů, aby zlepšily jejich výkon, komfort a bezpečnost.

Odolnost

Vzhledem k tomu, že volant je část vozidla, která je velmi namáhaná, musí být konkrétní typ potahu, který si koupíte, vyroben z odolného materiálu s dlouhou životností. Mezi vlákna, ze kterých jsou potahy volantů vyrobeny, patří kůže, guma, plast a bavlna s kožešinovým povrchem.

Než se však pro některý z nich rozhodnete, možná budete chtít nejprve zhodnotit, abyste určili ten, který vám bude nejlépe vyhovovat. Pokud se vám například potí ruce, je vhodnější zvolit bavlnu, materiál, který by ve výsledku nedělal ošklivou paseku. 

Je sice levnější zvolit plastové potahy, ale ty se ve srovnání s jinými typy obvykle poškodí. Když je příliš horko, musí být materiály vámi zvoleného potahu schopny situaci vydržet, aniž by pro vás představovaly jakékoli riziko. 

Gumové kryty jsou sice poněkud dražší, ale mnoho odborníků tento materiál ve srovnání s jinými typy doporučuje. Jen se ujistěte, že jste si vybrali pružný kryt, který se dokáže přizpůsobit různým povětrnostním podmínkám nebo změnám řidiče, aniž byste museli provádět úpravy, které by vás mohly vést k utrácení dalších peněz za výměny.

Úchop

Nejdůležitějším faktorem, který byste měli při nákupu ozdobných krytů kol zvážit, je přilnavost. Kluzké potahy vám znepříjemní jízdu, protože kvůli tomuto problému se přestanete soustředit na řízení a na silnici. To nejhorší, co se může stát, je, že se dostanete do nehody.

Podobné příspěvky: