Jak fungují sněhové řetězy?

10 Pro

Během drsného zimního počasí a extrémních jízdních podmínek je dobré investovat do kvalitní sady sněhových řetězů. Nejsou všude nutné. Ve skutečnosti jsou na několika místech zakázány. Sněhové řetězy však nejsou v jiných státech a na několika cestách legální, některé zeměpisné oblasti je doporučují a někde je vyžadují. Podívejte se na místní zákony na silnicích ohledně legality nasazování sněhových řetězů na auto.

Pokud plánujete koupit sněhové řetězy, můžete si vybrat z několika možností. Existuje také mnoho výhod používání těchto řetězů. Kromě koupě těch nejlepších řetězců existují některé speciální pneumatiky, které by měly být používány s řetězci, což jim umožní pracovat efektivněji a účinněji.

Co je potřeba vědět o sněhových řetězech?

Jak tento termín naznačuje, sněhové řetězy jsou v podstatě všechny řetězové systémy, které jsou vyrobeny tak, aby pokryly kolo nebo pneumatiku, což zajistí lepší trakci na sněhu. Sněhové řetězy se používají na sněhu, ale jsou také efektivními doplňky pro jízdu na ledě nebo na jakémkoli zamrzlém povrchu. Některé návrhy sněhových řetězců jsou k dispozici.

Sněhové řetězy

Od jednoduchých obalů kolem pneumatiky jsou k dispozici sněhové řetězy, které jsou pevně uchyceny napínači, které pokrývají vzorec běhounu pneumatiky při namontování na vnější straně kola. Tyto možnosti umožňují nasadit sněhové řetězy na některé z nejlepších automobilů s malým vnitřním prostorem.

Většina sněhových řetězů se může prodávat ve dvojicích a nemusí být vybaveny napínačem, který je nezbytný pro montáž řetězů na pneumatiky. Pro ty, kteří hledají způsoby, jak ušetřit peníze při nákupu kvalitních sad sněhových řetězců, můžete očekávat výdaje kdekoli mezi 20 a 200 dolary na základě touhy nebo potřeby.

Sněhové řetězy – jak to funguje?

Sněhové řetězy se mohou do zmrzlé plochy zakousnout víc než kvalitní sněhové pneumatiky. Dokonce i pneumatiky s hroty postrádají schopnost brzdit a jet jako pneumatiky, které mají sněhové řetězy.

Nelze s nimi jezdit vysokou rychlostí, ale za špatného počasí, které vyžaduje sněhové řetězy, není vysoká rychlost doporučována. Pokud bychom měli dát jeden tip, když jde o sněhové řetězy, je třeba zajistit, abyste je namontovali dříve, než budou potřeba. Jinými slovy, když se silnice začnou pokrývat sněhem, je to dobrý čas na nasazení.

Jaké pneumatiky můžete používat se sněhovými řetězy?

Můžete použít jakékoliv pneumatiky pro sněhové řetězy? No, ne tak úplně. Nejlépe se poraďte s prodejcem automobilů a přečtěte si návod k obsluze vašeho vozu, abyste zjistili, zda jsou doporučeny sněhové řetězy. Sněhové řetězy mohou způsobit poškození jiných výkonných pneumatik, které jsou vyrobeny z některých měkkých gumových směsí.

Sněhové řetězy

Některé kvalitní sněhové pneumatiky a pneumatiky na sníh a bláto jsou skvělé v kombinaci s některými sněhovými řetězy. Trvanlivé, měkké a šikmé bloky dezénu umožňují efektivní práci pneumatik a řetězů, které vám pomohou dosáhnout co nejlepší trakce na zamrznutých vozovkách a nepříznivém počasí. Téměř všechny zavedené značky pneumatik mají nejvyšší kvalitu pro zimu.

Podobné příspěvky: