Moudré tipy pro nákup vhodných obchodních dárků

10 Srp

Na nákup firemních nebo obchodních dárků nepotřebujete velký rozpočet. Důležitý je způsob, jakým dárky předáváte. 

Pokud jde o firemní dárky, personalizace může být velmi účinná. Účinně vyjádří vaše uznání a zároveň se zaměří na posílení cenných obchodních vztahů. 

Značkové propagační předměty s logem vaší společnosti toho nedosáhnou tak, jako dárkové karty se jmény. Je důležité vědět, jak nakupovat firemní dárky, které vyjadřují vaši upřímnost a uznání. 

Darujte dárky, ze kterých budou mít radost nejen samotní klienti, ale také jejich týmy a rodiny.

Vybírejte dárky, které vydrží

V některých případech jsou drobné dárky bez zjevných úmyslů lepší volbou, pokud jde o poděkování. Nejlepší obchodní dárky jsou však ty, které vydrží dlouho. Proč se místo plakety, na kterou se jen práší na zdi, nerozhodnout pro měsíční předplatné dárkového koše na celý rok? Tyto dárkové koše nejenže udělají dobrý dojem, ale jejich přijetí může být trvalou vzpomínkou, která se bude sdílet po mnoho let. 

Nezaměřujte se pouze na klienty

Darujte dárky, ze kterých budou mít radost nejen samotní klienti, ale také jejich týmy a rodiny. Dárek, o který se vaši klienti mohou podělit s ostatními, pravděpodobně udělá mnohem lepší dojem jako celek.  

Vyberte si téma k rozhovoru

Nebude snadné mluvit o osobním životě a mnoho lidí to nebude zajímat. Na druhou stranu s dárkem, s nímž se každý snadno ztotožní, jako jsou například gurmánské dárky, snáze najdete společnou řeč a zahájíte báječnou konverzaci.  

Hledejte něco praktického 

Pokud vaše firemní dárky nemají jiné využití než být dalším nepořádkem, ničeho tím nedosáhnete. Budou léta ležet v koutě a možná se jich zbavíte až při příštím jarním úklidu. Proto byste si měli vybrat něco, co budou lidé chtít používat. Pokud má váš klient rád kávu, můžete mu například pořídit předplatné na kávu nebo dokonce mlýnek na kávu, o kterém víte, že ho ocení a může ho dobře využít.  

Vybírejte pouze ty nejlepší ve své třídě

Pokud jde o obchodní dárky, vybírejte jen ty nejlepší. Pokud váš klient nosí hodinky Rolex, darujte mu hodinky Seiko a váš dárek zůstane nevyužit a nepovšimnut. Je také lepší zvolit spotřební dárky, například luxusní krabici sladkostí, které zaručeně zanechají trvalý dojem.

Překvapte je něčím nečekaným

I když je nezbytné rozdávat dárky během Vánoc, rozdávání náhodných dárků v průběhu celého roku bude pro vaše klienty nejen příjemným překvapením, ale také vaše dárky více vyniknou. Většina vašich klientů sice dostane hromadu vánočních dárků, ale určitě ocení, že v pochmurném lednu dostanou tolik potřebnou vzpruhu.

Použijte tyto jednoduché tipy k nalezení nejlepších firemních dárků

Podobné příspěvky: