Je snadné říct inkoust 

13 Říj

Začněme typem tiskárny, kterou máte. Používají laserové tiskárny inkoust? Ne, laserová tiskárna používá toner, který po vyčerpání potřebuje náhradní tonerovou kazetu. Pokud máte inkoustovou tiskárnu, potřebujete inkoustové kazety. Oba typy tiskáren vykonávají práci, pro kterou byly navrženy: liší se jen způsob, jakým k výsledku dospějí. Jsou tedy toner a inkoust stejné? Odpověď zní ne a nejsou zaměnitelné. Toner do tiskárny je jedna věc, inkoustový toner je věc druhá. Prozkoumejme rozdíly mezi nimi a některé výhody a nevýhody každého z nich.

nkoustové tiskárny pracují tak, že inkoust protlačují malými tryskami, které nanášejí mikroskopické tečky inkoustu přímo na papír.

Toner do tiskárny a inkoust 

Inkoust je vyroben speciálně pro inkoustové tiskárny. Dodává se v kapalné formě v malé plastové kazetě. Inkoustové tiskárny pracují tak, že inkoust protlačují malými tryskami, které nanášejí mikroskopické tečky inkoustu přímo na papír. Je to něco jako přikládání pera na papír při psaní, ale je to rychlejší a důkladnější. Většina inkoustových tiskáren tiskne černě nebo barevně. Tento typ tiskárny obsahuje čtyři kazety: černou, azurovou, purpurovou a žlutou. Každá kazeta se zacvakne na místo a snadno se vysune, když je třeba ji vyměnit. Některé inkoustové tiskárny jsou nyní vybaveny plnitelnými „inkoustovými nádržkami“, které omezují četnost výměny celé kazety.

Co je to toner do tiskárny?

Toner do tiskárny je velmi jemný prášek složený převážně z plastických polymerů a barviv. Tonerový prášek se v tiskárně elektrostaticky nabíjí a při průchodu kovovým bubnem tiskárny se spojuje s papírem. Černý toner se obvykle používá při laserovém tisku. Barevné tonery jsou k dispozici, ale jsou drahé a mimo specializované podniky se používají jen zřídka.

Toner do tiskárny je k dispozici v dlouhých obdélníkových kazetách, které jsou větší než inkoustové kazety. Tonerové kazety jsou sice dražší než inkoustové, ale vydrží mnohem déle, takže pokud tisknete hodně, je laserový tisk z dlouhodobého hlediska cenově výhodnější.

Podobné příspěvky: