Střešní nosiče pro auto Tipy pro bezpečnou jízdu

15 Dub

Má to však jeden háček. Je sice pravda, že střešní nosiče withcar.it mohou zvýšit kapacitu vašeho nákladu, ale vaše současné jízdní návyky budou potřebovat tu a tam pár úprav, abyste zajistili naprostou bezpečnost nejen pro sebe, ale i pro vaše cestující, vaše vozidlo a ostatní účastníky silničního provozu. 

Zde je několik důležitých rad, které byste měli mít na paměti, abyste si užili bezpečnou jízdu se střešním nosičem namontovaným na vašem vozidle:

Pozor na vítr

Silný vítr může být vážným problémem, pokud jedete plnou rychlostí. Poryvy větru a silný vítr mohou zhoršit vaši jízdu, pokud je vaše vozidlo vybaveno střešním nosičem. Pokud jedete za extrémně větrného počasí, snažte se snížit rychlost. 

Jakákoli hmotnost navíc na vašem vozidle ztěžuje akceleraci a zastavení v případě potřeby.

Mějte své vozidlo plně pod kontrolou a držte obě ruce na volantu. Pokud je vítr příliš silný, můžete nejprve zastavit a počkat, až se podmínky zlepší.

Požádejte o pomoc při balení a vybalování

Vzhledem k tomu, že použití nákladních střešních nosičů na auto znamená, že budete vybalovat a balit něco ze země o rozměrech 6 až 8 stop, možná budete chtít požádat o pomocnou ruku při této práci. Pokaždé, když se postavíte na žebřík, nepřekračujte dva kroky od vrcholu. Ujistěte se, že váš pomocník stojí na zemi, aby vám mohl podávat jednu položku po druhé. 

Dbejte také na to, abyste předměty spouštěli a zvedali pomalu. Vaše jedna ruka by měla vždy zůstat na autě nebo žebříku, abyste udrželi stabilitu. Při nakládání nebo vykládání uchopte vždy jen jeden předmět. Požádáte-li o pomoc, ušetříte si svaly před napětím a předejdete zraněním na cestě.

Pozor na rychlost

Doporučuje se také jezdit rychlostí o 5 mil za hodinu nižší, než je povolená rychlost na dálnici. To je velmi důležité, protože střešní nosič pouze zvyšuje odpor větru. V příručce si ověřte, zda existují rychlostní omezení, protože všechny střešní nosiče mají určité maximální rychlostní limity. 

Podobné příspěvky: