Název vaší webové stránky

10 Čvc

Chcete si založit blog nebo nový internetový obchod? Pokud ano, musíte si zaregistrovat název domény. Už máte obavy? Nebojte se: registrace názvu domény je jednoduchá operace, kterou můžete provést zcela samostatně a s velkým osobním uspokojením, jakmile jsou transakce dokončeny. Jste připraveni začít?

Registrace domény: co potřebujete

Prvním krokem při budování webového projektu je nalezení dobrého názvu domény a její registrace. Stejně jako osobní registr, i webové stránky potřebují registraci, která se neliší od registrace domény u Domenca. K čemu slouží? Zajistit, aby byl název jedinečný a aby jej konkurence nemohla zneužít nebo převzít. Jedná se o registraci, která vás identifikuje jako jediného vlastníka.

Prvním krokem při budování webového projektu je nalezení dobrého názvu domény a její registrace.

Co je registrace domény?

Než začneme, projděme si několik základních informací, abychom se ujistili, že jsme dobře sladěni a že nic neponecháváme náhodě.

Co je to název domény?

Název domény je adresa vašich webových stránek, kterou lidé zadávají do prohlížeče, aby navštívili vaše webové stránky. Například corlorossi.com.

Jednoduše řečeno, pokud si chceme představit vaše webové stránky jako dům, název domény bude jeho adresou, doplněnou číslem domu. Proč jsme přešli od jmen k číslům?

Celý internet je obrovská počítačová síť. Každému počítači je přiděleno číslo zvané IP adresa, které vypadá takto: 00.000.00.0.

Tuto adresu není snadné si zapamatovat. Představte si, že byste při návštěvě svých oblíbených webových stránek museli používat takové adresy. A představte si, že vaši budoucí zákazníci budou muset udělat totéž.

Doménová jména byla vynalezena, aby tento problém vyřešila.

Názvy domén mohou obsahovat písmena a číslice, což pomáhá majitelům firem vytvářet značkové názvy jejich webových adres. Což samozřejmě vyžaduje registraci domény z výše uvedených důvodů.

Zajistit, aby byl název jedinečný a aby jej konkurence nemohla zneužít nebo převzít. Jedná se o registraci, která vás identifikuje jako jediného vlastníka.

Kdy je nutná registrace domény?

V současné době je již registrováno více než 140 milionů doménových jmen s koncovkou .com.

To znamená, že v době, kdy čtete tento článek, jsou již všechna dobrá jména domén zaregistrována. Je pravděpodobné, že název domény, o kterém uvažujete, si někdo zaregistruje, proto je rozumné zaregistrovat si název domény hned, jak vás napadne. Okamžitá registrace domény je něco, co stojí málo a nebudete toho litovat.

Proto si všichni chytří podnikatelé před zahájením podnikání aktivně registrují názvy domén. Doménová jména jsou levná a můžete si je zaregistrovat na rok. Pokud se rozhodnete myšlenku online podnikání nerealizovat, můžete je nechat vypršet a doménu si pak bude moci zaregistrovat někdo jiný.

Závěr je, že pokud to s budováním firmy myslíte vážně, měli byste registraci domény provést okamžitě. To vám pomůže ochránit identitu vaší značky, obchodní název a dokonce i budoucí podnikatelské nápady.

Názvy domén mohou obsahovat písmena a číslice, což pomáhá majitelům firem vytvářet značkové názvy jejich webových adres.

Musím si pro registraci domény vytvořit webové stránky?

Ne, k registraci domény nepotřebujete webové stránky. Můžete si zaregistrovat název domény a vytvořit webové stránky později. Můžete si také zaregistrovat název domény a vytvořit dočasnou webovou stránku nebo stránku „coming soon“.

Mnozí podnikatelé považují doménová jména za digitální nemovitost, takže si zaregistrují dobré doménové jméno a ponechají si ho pro vhodného kupce, který ho bude chtít koupit za vyšší cenu, než jakou zaplatili za registraci domény.

Jak vybrat nejlepší název domény k registraci

Názvy domén hrají velmi důležitou roli pro identitu a úspěch vašich webových stránek, takže výběr názvu je pravděpodobně nejobtížnější částí procesu registrace domény. Je důležité vše důkladně promyslet, ale také je důležité nad tím příliš nepřemýšlet, jinak se nikdy nedostanete přes fázi výzkumu. Ujistěte se, že odpovídá zamýšlené činnosti, že se snadno vyslovuje i píše a že není příliš dlouhý. Po výběru můžete přistoupit k registraci domény a připravit se na podnikání!

Podobné příspěvky: