Casio digitální piano funkce a specifikace

15 Lis

Ovládací panel Casio PX-160

Ovládací panel je intuitivní a snadno se používá. Samostatné tlačítka pro nastavení a funkce (hlasitost, nahrávání, metronom, zvuk nástrojů). Co se týče zbytku režimů a zvuků, musíte stlačit naznačené klávesy piana, zatím co držíte tlačítko „Function“, čím je aktivujete. Ze začátku budete muset využívat manuál, abyste si zapamatovali kombinace, no štítky na klávesách vám jistě pomohou. Plánujete-li ho brát ven často, pouvažujte na obalem, nebo taškou, která by ho ochránila od poškození.

Casio PX-160 Barvy

Klavír je dostupný v tří barvách – černé, bíle a zlaté (šampaňské). Barvy nejsou nablýskané a vypadají moderně a nově. Některým uživatelům se tento způsob ovládání nelíbí a uznáváme, že při veřejných vystoupeních to může být hodně nepraktické, no alespoň je ovládací panel prostý a není na něm mnoho knoflíků. Displej by zcela jistě pomohl použitelnosti PX-160, no za tu cenu si nemůžeme ptát více.

Klávesnice

Casio PX-160 má plně funkčnímu 88-klávesovou klávesnici z klávesy o velikosti těch na regulárních pianech.

Tří senzorová kladívková mechanika druhé generace garantuje realistickou reakci kláves a skvělou dynamiku, od nejjemnějšího pianissima, až po nejhalasnější fortissimo, se všemi gradacemi uprostřed.

Na rozdíl od lehčích klávesnic, které využívají pružinky, aby byli klávesy těžší, tato klávesnice je kompletní s pravými kladívky, které simuluju odezvu podobnou tomu, jako když skutečné piano bije do strun, takže klávesy znějí podobně jako ty u akustických pian.

Casio PX-160 Klávesnice

Klávesy jsou z plastu, no jsou pokryté materiálem, který imituje eben a slonovinu. Přilnavost je proto vynikající a prsty vám neuklouznou, i když jsou vlhké.

Klávesnice je citlivá na rychlost. Stejně, jako kladívka, které bijí struny mají dopad na hlasitost u akustických pian, systém tří senzorů u Casio PX-160 taky vnímá rychlost stlačení každého klávesu a dle toho mění hlasitost a témbr.

Čím mocněji (rychleji) hrajete, tím hlučnější bude zvuk

V nastaveních můžete změnit úroveň citlivosti (na 3 předem nastavení úrovně), nebo ji vypnout úplně. Při vypnuté citlivosti bude piano produkovat stejný zvuk bez ohledu na to, jak jemně nebo rychle hrajete.

Klavír PX-160 je odstupňován, co simuluje charakteristiku akustických pian, kde vyšší tóny jsou lehčí a stláčejí se snadněji, než hlubší tóny.

Podobné příspěvky: