Stolní počítač má mnoho výhod

15 Bře

Stolní počítač označuje osobní počítač, který je speciálně navržen tak, aby mohl být používán v jedné lokalitě u stolu nebo stolu kvůli jeho velkému rozměru a požadavkům na vysoký výkon. Tento nástroj má obrovský vliv na lidské životy. Například globalizace je výsledkem vývoje počítačů. Tento článek podrobně zkoumá stolní počítače. Analýza je nejlepší na stručné historii, různých částech a typech.

Původ stolních počítačů

Mezi lety 1965 a 1966 se objevily některé velké pracovní počítače. Byly velmi přesvědčivé, protože byly rychlejší a nevytvářely mnoho hluku ve srovnání s mechanickými předchůdci. Nicméně významný vývoj zařízení těchto zařízení lze vysledovat zpět do revoluce mikropočítačů v 80. letech. Osobní počítač IBM byl představen v roce 1981 a představil jak pojmy osobní počítače, tak počítač. Po vývoji mikroprocesorů se jednotlivé počítače staly tak levnými, že jsou dostupné velkou většinou stejně jako ostatní spotřební zboží. Nejčasnější osobní počítače byly často označovány jako mikropočítače a mohly se v elektronické podobě v malých počtech znovu a znovu prodat. Většina zainteresovaných stran byli ve skutečnosti fanoušci a technici.

Stolní počítače

Pojďme být trochu přesní s vynálezy v tomto ohledu. V roce 1975 byly vydány první osobní počítače jako sady, nejdříve s MITS Altair 8800 a IMSAI 8080. Tato dvě zařízení využívala procesor Intel 8080. Ve stejném roce přibyly dvě další inscenace. Zilog navrhl procesor Z-80, zatímco 6502 byl vyroben MOS. Následující rok, Apple dva Stevové vymyslel Apple, jeden a jediný Apple osamělý počítačový kit, s procesorem 6502. Apple II byl vynalezen v roce 1977 s významnějšími funkcemi, jako je například rozšíření slotu, stejně jako podpora disketové mechaniky. Další významný vývoj byl realizován v následujícím roce, jako jsou VisiCalc a WordStar, které se staly převládajícími na celém světě.

Významný vývoj se však uskutečnil v 80. letech. Například Commodore uvedl do prodeje VIC-20 za 299 dolarů. Za nimi následovalo ZX80 za 199 dolarů od firmy Sinclair, které převážně dominovaly průmyslu. Nejvýznamnější vývoj v průmyslu vznikl v roce 1981 založením IBM PC. Počítač měl spoustu zařízení, jako jsou rozšiřující sloty, paměť RAM 16 KB a dvě pozice pro jednotky.

Význam stolních počítačů

Stolní počítač je jedním ze základů moderní civilizace. Podívejme se na dvě z výhod tohoto zařízení.

Stolní počítače

Člověk může upgradovat díly, je to levnější alternativa než koupě nového notebooku. Často, když laptop začne selhávat, nejlepší řešení pro nákup zcela nového, a to může být velmi drahé. Naproti tomu mohou být staré procesory ve stolním počítači nahrazeny, aby se obnovil jejich potenciál. Kromě toho jsou procesory cenově dostupné, většinou pod 200 dolarů.

Kromě toho je levnější získat silné stolní počítače na rozdíl od koupě výkonných počítačů. Rozdíl mezi ekvivalentním příslušenstvím může být větší než 1000 dolarů. Pokud je výkon rozhodujícím faktorem, je nejlepší volbou stolní počítač.

V souhrnu výše uvedených stolních počítačů jsou velmi důležité zařízení. I když nemusí být v porovnání s notebooky přenosné, náklady na opravu jsou nižší.

Podobné příspěvky: