Stručný průvodce nákupem stropních svítidel

24 Bře

Výběr svítidel může snadno ovlivnit design každé místnosti. Nejlepší osvětlovací prvky jsou ty, které mohou poskytnout typ osvětlení, který potřebujete nebo chcete, odpovídají velikosti místnosti a doplňují ostatní prvky vašeho designu. Stropní svítidla jsou možnosti osvětlení, které byste mohli zvážit, pokud potřebujete v designu interiéru jak funkčnost, tak krásu. 

Ale vzhledem k různým stylům stropních svítidel je snadné se zmást při rozhodování, co vám bude nejlépe vyhovovat. Výběr správného svítidla začíná tím, že se dozvíte o výhodách těchto svítidel a především o tom, jaké styly jsou k dispozici.

Proč instalovat stropní svítidla?

Jednoduchou instalací stropních svítidel můžete okamžitě změnit celkový vzhled svého domova. Tato světla mají odlišný design podle svého konkrétního účelu. Při jejich výrobě se často klade důraz na kvalitu a styl. 

Výběr svítidel může snadno ovlivnit design každé místnosti.

To znamená, že můžete snadno hledat stropní svítidlo, které doplní celkový motiv a design vašeho domova. Mnoho designérů světel právě nyní vyrábí moderní svítidla, která se pyšní retro vzhledem, aby dodala klasickému vzhledu každé domácnosti.

Vzhledem k tomu, že stropní svítidla se také vyrábějí v několika variantách, což vám umožní vybrat si takové, které se dobře hodí k dekoru vašeho domova. Tato svítidla jsou k dispozici v různých velikostech, vzorech a typech podle vašeho rozpočtu. 

Níže jsou uvedeny nejběžnější typy stropních svítidel podle jejich kategorií:

Pevná stropní svítidla

Podle názvu se tato stropní svítidla připevňují těsně nebo v jedné rovině se stropem, takže jsou ideální pro nízké stropy nebo středně velké či velké místnosti. Tato svítidla jsou ideální pro ty, kteří potřebují rozzářit celou místnost okolním světlem.

Zápustná světla

Zápustná svítidla jsou ploché nástavce, které se připevňují ke stropu. Můžete se rozhodnout pro malé verze do předsíně, koupelny nebo dokonce do šatny, zatímco větší varianty jsou ideální do dětských pokojů, protože ze stropu nic nevisí. 

Tato stropní svítidla vypadají skvěle v místnostech, jejichž stropy jsou nižší než 8 stop. Naopak při instalaci těchto svítidel na vyšší stropy může vzniknout pocit prázdnoty.

Nepřímá světla LED

Nepřímá světla LED spočívají v tom, že místo svítidel na stropě jsou na stropě umístěny světelné pásky LED. Strop bude odrážet světlo pásků, takže můžete vytvořit iluzi velkého prostoru. Pokud dáváte přednost LED diodám měnícím světlo, můžete dokonce měnit barvy.

Zapuštěná světla

Tato světla jsou instalována na vnitřní straně stropu. Jsou ideální pro místnosti s nízkými stropy a používají skleněnou desku pro rozptýlení světla v prostoru.

Polozapuštěná svítidla

Výměna žárovky je u polozapuštěných světel rychlá a snadná. Tato stropní svítidla se často používají v malých kuchyních a jídelnách, i když je můžete instalovat i v jiných místnostech. Na rozdíl od svého zápustného protějšku tato svítidla směřují světlo nahoru ke stropu a zároveň dolů do prostoru. 

Rozjasněte svůj domov těmito stropními svítidly a nechte za sebe mluvit jejich krásu. 

Podobné příspěvky: