Tipy pro uživatele tepelných čerpadel pro vytápění radiátory

10 Bře

Nepoužívejte automatický režim v zimě a v létě

Tepelná čerpadla mají automatický režim, který jim umožňuje rozhodnout, zda budou prostor chladit nebo vytápět. Většinou však nevědí, která je lepší.

Aby jednotka náhodou nevytvářela klimatizaci, když používáte kamna na dřevo nebo za slunečných dnů uprostřed zimy, nepoužívejte automatický režim a místo toho použijte režim vytápění.

Tepelná čerpadla pro radiátorové vytápění pracují nejlépe, když jsou jejich prachové filtry udržovány v čistotě.

Podobně, abyste se vyhnuli nechtěnému vytápění domu v chladné letní noci, nepoužívejte automatický režim a použijte režim Fan, Dry nebo Cool.

Udržujte prachové filtry čisté

Tepelná čerpadla pro radiátorové vytápění pracují nejlépe, když jsou jejich prachové filtry udržovány v čistotě. Nezapomeňte prachové filtry propláchnout nebo vysát vždy, když jsou viditelně znečištěné nebo když se rozsvítí kontrolka.

Vyhněte se každodenní manipulaci s tepelným čerpadlem

Tato zařízení dosahují nejvyšší účinnosti udržováním určité teploty.

Nastavte správná nastavení, nechte je být a nechte je dělat jejich práci. Jedinou výjimkou je situace, kdy jste mimo domov déle než 24 hodin. V takovém případě se doporučuje přístroj vypnout.

Pravidelný servis tepelného čerpadla odborníkem

Chcete-li zaručit špičkový výkon, vždy dodržujte doporučení výrobce ohledně odborného servisu a pravidelného čištění filtrů.

Udržování venkovní jednotky v čistotě

Ujistěte se, že vaše venkovní jednotky jsou vždy bez keřů, a odstraňte veškeré listí, které by v nich mohlo uvíznout. Jen musíte být velmi opatrní, abyste lamely neohnuli. Venkovní jednotku je také třeba udržovat bez sněhových závějí. Dobrou zprávou je, že se nemusíte obávat, že by se na radiátorech tepelného čerpadla hromadil led a sníh. Tyto jednotky se totiž mohou odmrazovat automaticky.

Podobné příspěvky: