Místa, která můžete navštívit po hýčkání v lázních Laško

9 Kvě

Poté, co si dopřejete tolik potřebné a zasloužené hýčkání v lázních Laško, vás jistě potěší, že na vás v okolí čeká ještě spousta zajímavých míst, kam si můžete udělat výlet. 

Laško je známý slovinský lázeňský region, který můžete prozkoumat během jednoho dne. Níže jsou uvedeny hlavní atrakce, které byste si během svého pobytu zde neměli nechat ujít:

Hotel Thermana Park Laško

Hotel Thermana Park Laško je nejlepším místem k ubytování, pokud plánujete být v regionu několik dní. Najdete zde mnoho zařízení, která jsou vám k dispozici, včetně termálních bazénů a různých druhů saun. 

Hotel Thermana Park Laško
Můžete se těšit na kryté Hotel Thermana Park Laško bazény

Hotel poskytuje také masérské služby, přičemž každý pokoj je vybaven vynikajícími funkcemi. Pokud budete potřebovat rehabilitaci, v areálu se nachází také lékařské centrum doplněné specializovanými lékaři. V tomto zařízení můžete také dlouhodobě pobývat ve skvělém prostředí při dodržování řízené stravy. 

Stravu lze sestavit i podle vašich požadavků. Díky vhodné stravě v kombinaci s pravidelným vstupem do termálních bazénů a lázní Laško se můžete těšit na lepší zdraví během dlouhodobého pobytu. 

Prohlídka pivovaru Laško

Prohlídka pivovaru je jednou z nejlepších věcí, které můžete během svého pobytu v Lašku podniknout. Právě zde totiž najdete jedno z nejznámějších piv na Balkáně, které se téměř vyrovná amsterdamskému Heinekenu.

Pivovar Laško je nejstarším slovinským pivovarem, jehož historie sahá až 200 let zpátky. Při prohlídce pivovaru se seznámíte s procesem vaření piva a vychutnáte si hotový produkt. K dispozici je také pivovarská expozice, kterou si jistě zamilujete. 

Kostel Laško

Kostel svatého Martina najdete v samém srdci starého města. Tento kostel z 12. století se vyznačuje barokní, gotickou a románskou architekturou. Kostel je také obklopen spoustou tradičních barevných domů ze slovinské kůže. V okolí se nachází také několik restaurací a kaváren. 

Řeka Savinja

Řeka Savinja protéká nejen Laškem, ale také Celje, třetím největším městem v zemi. Milovníci fotografování si jistě zamilují panoramatické odrazy na řece. Kromě neméně malebných hor na pozadí můžete pořídit několik úžasných záběrů tohoto barevného starého města v odrazu. Za vyfotografování stojí i odraz pivovaru Laško v řece. Řeka Savinja je oblíbená pro to, že nejlepší odrazy poskytuje v letních měsících, kdy v oblasti jen málo prší. 

Hrad Tabor 

Patnáctiminutové stoupání z centra města vás dovede k hradu Tabor nebo také nazývanému hrad Laško. Jakmile na hrad dorazíte, jistě vás uchvátí nádherný výhled na řeku Savinju a město. Pokud po výstupu do kopce pocítíte trochu žízeň nebo hlad, na hradě se nachází také restaurace, kde si můžete dát něco k jídlu nebo pití. Tento hrad pochází z 11. století a v dobách Osmanské říše sloužil k ochraně města před Turky. 

Lázně Laško nejsou jen tím nejlepším na tomto místě, protože se zde nachází také mnoho zajímavých atrakcí, které stojí za to navštívit. 

Podobné příspěvky: