Zabezpečte svůj privátní cloud hosting a rozlučte se s obavami

15 Kvě

Bezpečnost je bezpochyby jednou z hlavních výhod privátního cloudového hostingu, která mu dává výhodu oproti veřejným cloudům. Toho však bude možné dosáhnout pouze v případě, že bude správně používán.

Bezpečnost je bezpochyby jednou z hlavních výhod privátního cloudového hostingu, která mu dává výhodu oproti veřejným cloudům.

Řízení přístupu

Řízení přístupu k vašemu cloudu by mělo být v rukou správce cloudu, vedoucího obchodního oddělení, člena projektu a administrátora projektu. Právě oni budou používat ověřování na straně serveru k získání kontroly přístupu k vašemu privátnímu cloudu.

Každá skupina musí mít různé úrovně přístupu a oprávnění. Váš správce cloudu musí být jediný, kdo má přístup ke všem vašim datům. K zabezpečení dat v cloudu musíte použít různá opatření pro identifikaci. Tato řešení vám pomohou určit, kdo má přístup k vašim cloudovým datům. Správa přístupu musí být vaší prioritou číslo jedna, pokud jde o hosting privátního cloudu.

Zabezpečení aplikací

V privátních cloudech existuje třívrstvé zabezpečení aplikací, které je chrání před útočníky, a patří mezi ně následující:

1. Oddělené privátní sítě

V privátním cloudu je možné vytvořit vlastní privátní sítě. Tyto sítě budou od sebe zcela odděleny. Není také nutné čekat, až vám správce sítě přidělí rozsah podsítí IP.

2. Zásady brány firewall virtuálního počítače

Ve vašem virtuálním počítači nebudou žádné otevřené porty a přístupných bude pouze několik specifických portů. 

3. Virtuální počítač může běžet za obvodovou bránou firewall

Cloudový server může běžet za vaší standardní bránou firewall. Kdokoli může ve veřejném cloudu nasadit svůj vlastní virtuální stroj. To znamená, že vývojáři nemají povědomí o otevřených portech. Sledování spuštěných aplikací bude také obtížné. Zpomalí se tak doručování aplikací. To je však něco, s čím si nebudete dělat starosti, pokud používáte hosting v privátním cloudu.

Autorizace a ověřování

K identifikaci uživatelů je třeba použít autentizační mechanismus. Pověření správce a uživatele musí být bezpečně uložena v cloudu. K zabezpečení dat lze použít jednosměrné šifrování. Můžete také použít různé dostupné nástroje pro sledování akcí uživatelů. Pro každého uživatele bude vygenerován dočasný klíč relace. Ten pak můžete použít ke sledování akcí a příkazů uživatele. Po vypršení platnosti dočasného klíče bude uživatel automaticky odhlášen. Pro opětovné přihlášení může použít stejné přihlašovací údaje.

Správa zranitelností

Váš cloud musí být pravidelně skenován na případné zranitelnosti. Na trhu najdete různé nástroje, které vám pomohou skenovat vaši privátní cloudovou síť. Následně by mělo být provedeno penetrační testování, které určí zranitelnosti a míru jejich rizika. Se správou zranitelností vám může pomoci profesionální bezpečnostní expert. Provádění pravidelného skenování zranitelností a bezpečnostních auditů je nutností, abyste zajistili, že váš server zůstane v bezpečí před hackery. 

Použijte tyto užitečné tipy pro svůj soukromý cloud hosting, abyste byli neustále v bezpečí a udrželi svá relevantní data v bezpečí.  

Podobné příspěvky: