Vychutnejte si krásy Celje

15 Čvn

Stačí jeden pohled a zjistíte, že Slovinsko je poměrně malá země. Když se vás někdo zeptá na jméno třetího největšího města v zemi, většinou nemáte problém ho říct nahlas. Nikdo by vám však neměl za zlé, kdybyste si na město jménem Celje ani nevzpomněli. 

Díky zelené krajině, která obklopuje toto město ležící v srdci země, je Celje malebné a zároveň klidné. Pravděpodobně proto se mnoho lidí, kteří cestují po Slovinsku, ani neobtěžuje toto město navštívit. Pokud se však poohlížíte po nějaké luxusní nemovitosti ve Slovinsku, je toto město místem, které byste mohli zvážit. 

Na rozdíl od outdoorových destinací a hor ve Slovinsku často nepotřebujete na prohlídku měst více než dva dny. To platí i v tomto případě, protože i jeden den v Celje stačí na to, abyste viděli, prozkoumali a zažili téměř vše, co město nabízí.

Díky zelené krajině, která obklopuje toto město ležící v srdci země, je Celje malebné a zároveň klidné.

Aby toho nebylo málo, díky okolní přírodě se nebudete nudit ani při delším pobytu. 

Abyste si udělali představu o tom, co vás čeká, když si koupíte luxusní nemovitost v Celje a přestěhujete se tam natrvalo, přinášíme vám několik nejzajímavějších míst tohoto krásného slovinského města:

Grmada

Žádná část Slovinska by nikdy nebyla příliš vhodnou destinací, kdyby zde nebyla skvělá místa ideální pro outdoorové aktivity přímo uprostřed přírody. Pokud jde o Celje, je takovou oblastí malé pohoří Grmada, které se nachází na svahu jižně od města. 

Vrchol Grmada dosahuje výšky 718 metrů, takže se na něj dá vystoupat, pokud jedete z města. Všude, kam se vydáte po svazích, najdete turistické stezky a také několik cest, které jsou vytvořeny a navrženy tak, aby byly vhodné pro ty, kteří při poznávání oblasti preferují jízdu na silničních kolech. 

Zatímco v teplých letních dnech si zde můžete užít spoustu turistických tras, v zimních měsících se zde nachází několik lyžařských sjezdovek. 

Ať je roční období jakékoliv, vždy se můžete těšit na panoramatický výhled na město.

Starý hrad v Celje

Rozhovory o luxusních nemovitostech v Celje nebudou nikdy úplné, pokud se nezmíníme o Starém hradu v Celje, který je pravděpodobně jedním z nejzajímavějších objektů, kvůli nimž můžete toto město navštívit. 

Tato hradní zřícenina, známá pod slovinským názvem Celjski Grad nebo Stari Grad Celje, shlíží ze svého útulného kopce na celé město. 

Pochází z 12. století a později v 18. století byl opuštěn, a proto je pro všechny požehnáním, že ještě dnes stojí. Tento hrad se snadno vyrovná ostatním hradům, které můžete vidět po celém Slovinsku. 

Tento starý hrad na vrcholu kopce vděčí za svůj význam a velikost hrabatům z Celje, kteří se zasloužili o vylepšení jeho opevnění a jeho přeměnu na místo vhodné k pobytu. 

Při vstupu do hradu uslyšíte legendy o jeho zakopaných pokladech a dávných obyvatelích a dozvíte se o jeho historii. Můžete také prozkoumat všechna zákoutí jeho nádvoří, věží, hradeb a pozemků.

Rozhovory o luxusních nemovitostech v Celje nebudou nikdy úplné, pokud se nezmíníme o Starém hradu v Celje

V teplejších měsících se na hradě koná program „Živá historie“, který pořádá Východní oddělení vnitra a který zahrnuje šerm, lukostřelbu a další aktivity. Na hradě Staré Celje se také každoročně v srpnu konají koncerty a středověké slavnosti na centrálním nádvoří.

Ať je roční období jakékoliv, vždy se můžete těšit na panoramatický výhled na město. Už jen tyto výhledy stojí za víc než výlet do Celje, pokud se někdy zeptáte těch, kteří měli to štěstí a navštívili ji.

Řeka Savinja

Pokud už nějakou dobu cestujete po Slovinsku, možná jste si všimli, že řeky hrají v mnoha městech této země důležitou roli. Například v Lublani je řeka Ljubljanica, v Mariboru řeka Dravar a v Celje řeka Savinja. 

V kontrastu s bujným lesem a zelenými břehy řeky Savinji je to bezpochyby krásný pohled. Na břehu řeky na straně města se nachází Městský park, který je skvělým místem pro příjemnou a odpočinkovou procházku. Je to také nejlepší místo, pokud chcete mít dokonalý výhled na hrad Celje.

Panství starého hraběte

Jednou z hlavních atrakcí v centru Celje je regionální muzeum. Regionální muzeum Celje sídlí ve Starém hraběcím zámku a nedalekém knížecím paláci a je hlavní památkou oblasti. Je známé svými vazbami na vážená hrabata z Celje, která se podílela na formování Slovinska v druhé polovině středověku. 

I když si nemůžete prohlédnout expozice místního historického muzea, bude vám stačit obdivovat půvabný arkádový portikus, který zdobí průčelí starého hraběcího sídla. 

Staré město Celje

Staré město je přirozeným výchozím bodem pro návštěvu Celje. Přestože většina částí města je dnes moderní, Staré město má stále své historické jádro. Přestože je ve srovnání s historickým centrem Lublaně malé, má svůj jedinečný charakter. 

Přestože většina architektury Celje nebyla tak ohromující, stále se může pochlubit pocitem velkoleposti, který je ve střední Evropě běžný. Při procházce po hlavních ulicích města si všimnete decentní důstojnosti budov. Jednou z budov, která zanechává dobrý dojem, není nic jiného než secesní Celjský dům nebo také známý jako Německý dům. 

V Celje se nachází mnoho dalších menších památek, které si můžete prohlédnout, až si najdete ideální luxusní nemovitost.

Podobné příspěvky: