Husqvarna je běžně známá díky prémiovým a vysoce-kvalitním zahradním traktorům

18 Lis

Takže, všeho všudy, Husqvarna YTH24V48 24 HP se nám skutečně líbí. Za cenovku kolem $2000 dostanete kvalitní produkt za skvělou cenu. Nejvíce se nám líbí pohodlí a zážitek z jízdy. I když byste na něm jezdili každý den, nebo několik hodin v kuse, nebudete mít bolesti zad ani rukou (pokud ho ovšem správně používáte a sedíte na něm správně). Je to zejména díky pohodlnému odpruženému sedadlu a kvalitnímu odpružení, které model má.

Pájení čepelí je ovládáno a aktivováno elektronicky, čímž je sekání efektivnější a neuvěřitelně snadné. Na žacím disku naleznete i indukční technologii. Je navržena aby optimalizovala prodění vzduchu směrem dovnitř a kolem čepelí, čímž vysaje trávu, maximalizuje funkčnost a výkonnost. Malý volant a přední i zadní kola vhodné velikosti umožňují traktoru opravdu malé otočky.

Systém tří čepelí vám garantuje pořád spolehlivé sekání. Vhodně umístněný a praktický držák na pohár-fleši je na pravé straně od řidiče (pasuje tam i pivo, i voda!)

Co není tak skvělé?

Stejně jako u mnoha sekaček v těchto vodách, je těžké určit, kolik paliva vám zůstává. Je to v pohodě, dokud máte hodně paliva, no v momentě když úroveň paliva klesne, je těžké říct, kolik ho zůstává. Rád bych viděl kontrolku, která by varovala, kolik ještě sekačka udělá.

Sekání husté a odolné trávy je poněkud problematické. To by si vyžadovalo možná i 140 centimetrový kotouč.

My jsme to nezažili, ALE někteří uživatelé si stěžovali na problémy s motorem, zhruba rok po koupě sekačky. Většinu samozřejmě pokrývá garance, no je dobré když o tom víte. Ovšem radíme pravidelné návštěvy servisu, jako prevenci vážnějších potíží. Ale upřímně, stejně jako u Husqvarny se to může stát i jiným značkám, takže je za to penalizovat nemůžeme.

Vícero výškových nastavení pro čepele vám umožňuje s trávou pracovat, co se týče tvaru i stylu. I začátečník tuhle sekačku zvládne a dostane z ní ideální výsledek. Jedinou skutečnou nevýhodou, kterou musíme opět upomenout je nekvalitní ukazovatel zůstatku paliva. To je ale problém u vícera sekaček v tomhle standardu, na kterém musí popracovat vícero výrobců. To ale, pro mě, není klíčové. Proto, hledáte-li traktor do $2000, tedy zhruba 45,000 Kč, s Husqvarna YTH24V48 24 HP skutečně krok vedle neuděláte.

Podobné příspěvky: