Recenze sněhové frézy Troy Bilt

22 Lis

Výkon?

Jak dobře vlastně frézuje? Propagují, že zvládne až 30 cm. 30 čísel prašanu? Jistě! No je to fréza, s ledem a tajícím sněhem si neporadí. Ten val šplíchavého sněhu, který mi před dům nahrnul městský pluh Troy Bilt Storm 2410 neodfoukl, prostě ho o pár centimetrů vedle sebe. Při běžném sněhu se mašina málokdy zasekne, no nečekejte, že se přes závěje nebo břečku, bez menších potíží. Několik rychlostí směrem dopředu jsou tak blízko sebe, že nedělají praktický žádný rozdíl při rozličných nadílkách.

Zdá se, že Troy Bilt Storm 2410 zvládne většinu sněhu při plné rychlosti, no pokud úroveň sněhu překročí kritickou hranici, je nutné frézu tlačit metr po metru. Zatím co větší mašiny zvládnou i půl metr sněhu, no Troy Bilt Storm 2410 si zaslouží poklonu za to, že její dizajn splňuje to, co slibuje: když už se zasekne, tak stejně se neporouchá, a i když pomalu a ledva, stejně vyčistí prostor od sněhu bez větších škod. Nekvalitní fréza o takém rozpočtu by se jistě u podobné zkoušky porouchala.

Motor je docela spolehlivý – celkově se lehko startuje a je celkem silný. Jediným větším problémem je uskladnění. Karburátor spoléhá na moc jemným otvoru trysky s vodícím kolem. A to se může moc snadno zanést. Náznakem tohoto problému je, když se motor „hledá“ – při volnoběhu může zvýšit otáčky a zase zpomalit, jakby se nemohl rozhodnout, kdy přestat.

Co se v skutečnosti děje je, že plyn se pokouší udržet motor v pohybu bez neustálého proudu paliva z trysky. Je to jako „kontrolka“ motoru. Vždy, když fréza nebyla měsíce používána, tryska se ucpe, bez ohledu na stabilizátory paliv. Oprava je vlastně celkem snadná – stačí přes trysku protáhnout malý drátek. Bohužel, je často těžké se k této trysce dostat. Je pod většinou páček a krytů, které musí být odebrané abyste se dostali ku karburátoru.

Myšlenky na konec o sněhové fréze Troy Bilt Storm 2410

Celkově s Troy Bilt Storm 2410 dostanete dobrou mašinu za své peníze. Je robustně stavěná – vydrží toho bez pochyby dost. Má však i své drsnosti a vady, no a podle využití jí mohou přelstít i levnější mašiny, kvůli nedostatku moderních prvků. Za to cenu to však je solidní produkt, který nezklame, stejně jako dobrý tažný kůň.

Podobné příspěvky: