Přenosní kompaktní generátor Ryobi

5 Pro

Recenze generátoru Ryi2200

Během nedávného výpadku proudu jsme RYi2200 otestovali jako zálohu pro starší 21.7 ku lednici. Přes prodlužovací kabel se lednice nakopla jen o moment později, než normálně. Taky jsme generátor využili na provoz cirkulárky na stavbě mimo obce. Opět bylo opoždění minimální a ledva badatelny. Dokonce ani na 12-palcové pokosové pile jsme neviděli známky nedostatečného výkonu i při náročné práci, no je pravda že indikátor přetížení na začátku zablikal.

Mám-li napsat i nějakou kritiku, na všeobecní funkčnost generátoru to nebude. Je hodně kompaktní, takže dá se očekávat, že přístup je docela obtížný. Na doplnění oleje se sejde ohybná nálevka (i když papírová nálevka je přibalena). Kapacita paliva je taky omezena, no necelé 4 litry postačí na pěti hodinový provoz. Ovšem, generátory musí být uzemněné. Tenhle má terminál pro správné uzemnění, no chcete-li do písmena následovat předpisy, tak to byste žádný přenosný generátor mít nemohli.

Dovedete si představit, že byste po každém přesunutí museli do země vrazit 170cm ocelovou tyč a to více než 2,5 metru do zemi? (tyč není součástí balení) Ovšem, tak jak s každým jiným nástrojem nebo mašinou, i zde bezpečnostní pravidla a varování zabírají více papíru, než by bylo třeba osobám se základním IQ. Slova jako Varování, Nebezpečí a Pozor přečíslují generátor 10 ku 1.

Recenze střídavého generátoru Ryobi 2200

Střídavý generátor Ryobi 2200 vám poskytuje 2,200 wattů při startování a 1,800 wattů během provozu, co z nej dělá mašinu dost silnou na to, aby elektrifikovala většinu karavanů, přívěsů a zvládla i základní domácí funkce během výpadků. Utáhne lednice, sporáky, no i malé klimatizace.

V provozu je moc tichý. S běžnými generátory dva v konverzaci musí křičet aby se slyšeli.

Přenosní kompaktní generátor Ryobi má 4-cyklový motor a 106cc OHC: To znamená, že motor je docela solidní a lehce utáhne dvě 120-voltové zástrčky a jednou 12-voltovou.

Koupíte-li ho, no budete-li mít pocit, že jeho výkon je nedostatečný, přepojte ho paralelně s dalším generátorem. Tím zdvojnásobíte výkon pro váš dom nebo karavan.

Jak jsme již řekli, je kompaktní. Měří 61 x 33 x 38 cm. Je mírně těžší – má 23 kil, no díky kolečkám a úchytkám pro většinu lidí není manipulace s ním problémem.

Podobné příspěvky: