Přenosní ohřívač vody bez nádrže

1 Pro

Eccotemp l5 ohřívač vody bez nádrže – recenze

Přenosní ohřívač vody bez nádrže Eccotemp L5 je perfektním přídavkem k naším karavanovým vodním systémům. Pamatujete, že stačí chladní letní vánek, abyste v sprše umrzli… S Eccotemp L5 to můžete vyhřát a užít si sprchu! Myslíme si, že to je rozdíl mezi příjemnou sprchou a utrpením.

Jak funguje

Eccotemp L5 je ohřívač vody bez nádrže, což znamená, že nemá žádnou nádrž na teplou vody; vodu ohřeje takřka okamžitě, na požádání. V praxi to znamená, že se můžete sprchovat třeba i celý den, no teplou vodu budete mít pořád (tehdy, alespoň kým vám nezmizne propan nebo voda). Tenhle druh ohřívače nepatří k běžným v severoamerických karavanech (i když i tam jsi už nalézá své místo), no je zcela běžný v Evropě, jelikož je efektivnější než „tradiční“ ohřívače. Skutečně není efektivní uchovat vodu o vysoké teplotě přes celý den; navyše, nádrž je často dále od spotřebičů a její přesun znamená značnou stratu tepelné energie, přes potrubí a musíte čekat, než nateče voda teplá.

Vodní zdroj

Ohřívač je připojen do našeho tlakového vodního systému. Náš systém je podobní tomu v jakémkoliv karavanu: máme skoro 115 litrovou (25 galonovou) nádrž a čerpadlu Shurflo vytváří talk, kterým je voda distribuována do příslušenství.

Nastavení

Tok plynu a vody může být nastaven podle vašich představ. Teplota sprchy záleží na kombinaci nastavené plynu a vody (a taky záleží na teplotě vody v nádrži). Například, neměníme-li nastavení plynu, tak přepnutí tok vody na max sníží teplotu vody, jelikož víc vody přetéká ohřívačem v jeden okamžik.

Co se nám líbi

  • Nízká cena.
  • Kompatibilita se skutečným talkovým vodním systémem.
  • Lze nastavit z teple na skutečně TEPLOU (na maximu je docela silný).
  • Lze ho vypnout pro chladné sprchy.
  • Snadné ovládání (netřeba ho za každým znovu připájet k propanu a vodě).

Co se nám nelíbí

  • Chtěli bychom, aby bylo možné šetřit vodou nižším nastavením (dá se to vykompenzovat instalací ventilu).
  • Chtěli bychom, aby bylo možně šetřit plynem nastavením na nižší úroveň; když nainstalujeme ventilu, tak se voda skoro přehřeje, k našemu líbení, zejména během horkých letních dní.
  • Pokud fouká silný vítr, plamen zhasne. Během léta se to stalo 2 nebo 3 krát. Stačí však vypnou a zapnout vodu a plamen znovu naskočí.

Podobné příspěvky: