Bezpečná jízda: Vidět a Být Viděn i ve Tmě

17 Lis

Pro nás je důležité poznamenat, že technologie žárovek se také posunula kupředu a tradiční halogenové žárovky byly vyřazeny a nyní jsou nahrazeny žárovkami HID (výboj vysoké intenzity) a xenonovými žárovkami. Pojďme se tedy podívat trochu hlouběji na světla ve vašem autě (od parkovacích světel po zadní světla) a na žárovky, které budete muset vyměnit při běžné údržbě nebo které si budete muset vyžádat v důvěryhodném obchodě s autodíly.

V posledních letech jsou v nových vozech nahrazována světly pro denní svícení (DRL), která se rozsvítí hned po zapnutí vozidla a zhasnou až po aktivaci potkávacích světel (nebo někdy po zapnutí směrových světel).

Typ světel: od bočních světel po zadní světla automobilu

Co jsou to boční světla na autě?

Boční obrysová světla lze použít při mírně snížené viditelnosti, ale ne natolik, aby byla nutná potkávací světla. V posledních letech jsou v nových vozech nahrazována světly pro denní svícení (DRL), která se rozsvítí hned po zapnutí vozidla a zhasnou až po aktivaci potkávacích světel (nebo někdy po zapnutí směrových světel).

Jaká světla jsou vzadu v autě?

V zadní části vozidla jsou jasně červená zadní světla, která se rozsvítí po zapnutí světlometů nebo obrysových světel/DRL. Běžně je označujeme jako zadní světla vozu. Brzdová světla mají stejnou červenou barvu jako zadní světla, ale jsou mnohem jasnější a rozsvítí se pouze při sešlápnutí brzdového pedálu. Většina vozů má také třetí brzdové světlo v horní nebo dolní části zadního okna, které se rozsvítí pouze při sešlápnutí brzdového pedálu. Pokud máte evropský vůz, je pravděpodobně vybaven zadním mlhovým světlem, které vám pomůže vidět v mlze a mrholení, zatímco bílé couvací světlo signalizuje ostatním, že hodláte couvat, a pomáhá vám vidět dozadu.

K dispozici budou také zadní směrová světla, která mohou blikat oranžově nebo být zabudována do zadních světel vozu. Stejně jako u předních světel jsou i v zadních světlech tradiční žárovky nahrazeny technologií LED, která je jasnější, účinnější a spolehlivější.

Podobné příspěvky: