Výhody a nevýhody krmiva pro psy lisovaného za studena

15 Pro

Krmivo pro psy lisované za studena se vyrábí alternativní metodou vaření, při níž se granule lisují za studena při nízké teplotě, obvykle mezi 45 a 80 stupni Celsia. 

Na rozdíl od běžných granulí si krmivo pro psy lisované za studena zachovává výrazně více živin, protože při vaření běžných granulí se používají extrémně vysoké teploty, které často zničí všechny potřebné vitamíny. 

Právě díky tomu je krmivo lisované za studena skvělou volbou pro citlivá zvířata, protože psi ho rychleji rozkládají, což vede k rychlejšímu vstřebávání živin bez nadýmání.

Přibližně 95 % současných komerčních krmiv pro psy se vyrábí tzv. extruzní metodou, která je pohodlnější a cenově dostupnější. 

Výhody krmiva pro psy lisovaného za studena

Krmiva pro psy vyráběná metodou lisování za studena mají následující výhody, které si vy i váš pes jistě oblíbíte:

Nejbližší věc k syrové stravě 

Krmivo pro psy lisované za studena je jednou z nejlepších suchých alternativ syrového krmiva, které můžete najít, a to díky tomu, že je vyrobeno z podobných přírodních surovin. Pravdou je, že mnoho lidí opravdu nemůže svým mazlíčkům dávat syrovou stravu každý den. 

Za prvé je to drahé a za druhé nepraktické. Každodenní manipulace se syrovým masem může představovat riziko i pro děti, těhotné ženy, starší osoby a osoby s oslabenou imunitou. 

Technika lisování za studena vás těchto nebezpečí zbaví a zároveň zachová všechny živiny obsažené v surovinách, mezi něž patří vitaminy, antioxidanty, tuky, vláknina a enzymy citlivé na teplo. Díky bohaté chuti za studena lisovaných granulí je to skvělá volba, pokud máte vybíravého jedlíka nebo jedlíka, který dává přednost syrovému masu před tradiční suchou stravou. 

Vyšší obsah živin 

Vaření při nižších teplotách pomáhá zachovat přirozené živiny, vitamíny a škroby. Při vaření složek krmiva pro domácí zvířata při vysokých teplotách dochází k rozkladu vitamínů, vlákniny, bílkovin a dalších živin. Potrava je pak hůře stravitelná a méně výživná. Vaření při nízkých teplotách může pomoci zachovat živiny a vytvořit zdravější krmivo pro vaše milované domácí mazlíčky.

Podobné příspěvky: