Zahradní, terasový a balkonový nábytek – přírodní suroviny versus plasty

30 Bře

Nábytkářský průmysl je extrémně rozvinuté průmyslové odvětví. Nabídka renomovaných výrobců nábytku zahrnuje mnoho fantastických modelů – bez ohledu na to, zda se jedná o výrobky určené pro obývací pokoje, ložnice, kanceláře nebo zahrady a terasy. Dnes se podíváme na ty poslední kategorie – jde samozřejmě o zahradní nábytek.

Návrháři experimentují s rozmanitým stylem, nekonvenčními nápady a především materiály. Díky inovativní výrobní technologii mají téměř neomezené možnosti a obrovský potenciál. Zajímá vás, co to v praxi znamená pro spotřebitele? V tomto textu najdete odpovědi na mnoho otázek.

Ratan, proutí a dřevo, tedy zahradní nábytek z přírodních surovin

Nábytek na terasu z přírodních materiálů se nepochybně vyznačuje vysokou mírou elegance – zejména pokud se jedná o ratan nebo proutí, které mají tradiční design avozující dojem luxusního vybavení pro volný čas. Trochu „standardnější“ zahradní nábytek může být vyroben ze dřeva. Jedná se o spolehlivé a především levné nabídky, které budou perfektní do nemovitostí, kde plánujete mimo jiné pořádat setkání s blízkými a společné ídlo na čerstvém vzduchu.

Za zmínku však stojí, že kromě reprezentativního vzhledu je nábytek na terasu z ratanu nebo proutí velmi choulostivý. Bohužel jej nejsme schopni chránit před srážkami, vysokou vlhkostí, dynamickými změnami teploty a UV zářením. Zvláštní pozornost by proto měla být věnována místu skladování a udržování jeho čistoty.

Situace se mírně liší, pokud jde o konstrukce dřevěné nebo na bázi dřeva a oceli. Lze je úspěšně ošetřovat pomocí kvalitních přípravků, mezi které mimo jiné patří laky nebo mořidla. Přirozeně vyžadují více pozornosti než plastové výrobky, ale udržovaný dřevěný zahradní nábytek vydrží mnoho sezón v perfektním stavu.

Technorattan a plasty

Jen stěží lze ignorovat možnosti využití plastů, které jsme již zmínili v předchozí části textu. Konstrukce na bázi technorattanu (syntetický ekvivalent ratanu) a plastů jsou perfektní alternativou k výše uvedeným přírodní materiálům.

Polyuretanový balkonový nábytek je vynikající imitací dřeva, proutí nebo ratanu. Výsledkem je, že zákazníci dostanou skutečně reprezentativní sadu, ale se zvýšenou odolností. To vše díky inovativní výrobní technologii, která je bezpochyby v současné době na vysoké úrovni – zvláště když ji porovnáme s řešeními, která byla před desítkami let považována za moderní a kvalitní.

Chcete srovnat dostupné nabídky? Jsou k dispozici na VidaXL. Pojďme se tedy seznámit s řešeními, která připravili renomovaní designéři. Díky tomu získáte představu o dostupných možnostech a vyberete nábytkovou soupravu, která splní všechny vaše potřeby a očekávání.

Podobné příspěvky: