Recenze kurkumových kapslí

23 Bře

Co jsou kurkumové kapsle?

Kurkuma je koření, které pochází z indického šafránu. Kurkuma se běžně používá k okořenění asijské kuchyně. Kurkuma má mírně hořkou chuť a používá se většinou k zabarvení kari koření, másla, hořčic, a sýrů. Kořeny kurkumy se používají pro léčebné účely a také jako doplňky stravy. Kurkumové produkty komerční dostupné zahrnují kapsle, prášky, a čaje.

Výhody použití kurkumových kapslí

S užíváním kurkumy je spojeno několik výhod, jako třeba:

Používá se ke snížení zánětu

Několik studií provedených na kurkumě ukázalo, že tyto kapsle hrají velikou roli při redukci zánětu v těle. Odhalení Nadace o artritidě odhalila, že lidé, kteří mají artritidu by, k zmírnění zánětu, měli brát až tři 400-600 miligramové kapsle kurkumy denně.

Kapsle kurkumy
Kapsle kurkumy

Lék proti bolesti

Výzkumy ukázaly, že kurkumové kapsle, v správných dávkách pomáhají i při zmírnění bolestí, třeba hlavy nebo kloubů, zejména u lidí s artritidou.

Kurkuma zlepšuje fungování jater

O kurkumě se říká, že má mnoho antioxidantů, které pomáhají játrům, aby se ubránili poškození od toxinů. Příjem kurkumy, zejména jako doplňku stravy, pomáhá při snižování efektů toxických prvků v potravinách. Garantuje, že lidé, kteří trpí chorobami, jako cukrovka, budou chráněny před toxiny.    

Pomáhá při trávením

Jedním z hlavních důvodů, proč se kurkuma přidává do kari je, že jde o doplněk stravy, který přidává potravinám sladkou chuť. Přítomnost antioxidačních a protizánětlivých vlastností v kurkumě pomáhá taky pomáhá s trávením. 

Negativní vedlejší účinky kurkumových kapslí

Zrychlené krvácení

Užívání kurkumových kapslí, zejména u lidí, kteří mají poruchy krvácení není zdravé, jelikož to může snížit srážení krve, co způsobuje větší krvácení.

Stimulace kontrakcí

Těhotné ženy by se měli vyhnout užívání kurkumy ve velkém množství, protože stimuluje kontrakce a taky podporuje hubnutí. Doplněk by měl tedy být brán v relativně malém množství.

Správné dávkování

Kategorie 1: Dospělí

ZPŮSOB PŘÍJMULéčíDávkováníTrvání
ÚstaCholesterol1.4g extraktu z kurkumyDvakrát denně po dobu 3 měsíců
ÚstaDeprese500mg kurkumy20 mg fluoxetinuDvakrát denně po dobu 6-8 týdnů
ÚstaOsteoartróza500 mgČtyřikrát denně po dobu 4-6 týdnů

Kategorie 2: Pro děti ve věku do 15 let

ZPŮSOB PŘÍJMULéčíDávkováníTrvání
ÚstyCholesterol1,4 gramuDvakrát denně po dobu 3 měsíců

Závěr

Přidání kurkumových kapslí do vaší stravy má několik výhody, jako třeba zmírnění bolesti a lepší trávení. Užívání kurkumy je však taky spojené s některými negativními vedlejšími účinky a pro některé pacienty se konzumace kapslí vůbec nedoporučuje. Před koupu se poraďte se svým lékařem, aby správně upravil předpis a vy jste si užili lepších výsledků.

Podobné příspěvky: