Vitamin C a jak prospívá vaší pokožce

16 Úno

Antioxidační vlastnosti kyseliny askorbové a úloha v syntéze kolagenu, jsou hlavním důvodem, proč jsou pro péči o pleť nezbytné. Kyselina askorbová se přirozeně nachází ve vnější i vnitřní vrstvě pokožky. Avšak vystavení ozónu a slunečnímu záření, stárnutí a kouření může snížit množství přirozeně se vyskytující kyseliny askorbové na pokožce.

Tento vitamín se transportuje do vaší pokožky krevním oběhem, přičemž jeho množství v pokožce zvyšují doplňky výživy s kyselinou askorbovou. 

Výrobky péče o pleť s kyselinou askorbovou

Vitamin C ve formě kyseliny askorbové v pleťových vodách, šerý, prášcích, náplastech a krémech. Existují však i produkty, které mohou obsahovat deriváty, jako je síran kyseliny askorbové, izostearyl-2-0 L-askorbylfosforečnan sodný a askorbylfosfátu hořečnatý.

Vitamin C se přirozeně nachází v naší pokožce
Vitamin C může být silným antioxidantem, který je dobrý pro pokožku

Z těchto tří je nejvýhodnějším a nejstabilnějším askorbylfosforečnan hořečnatý pro jeho hydratační účinky, schopnost působení volných radikálů a vstřebatelnost. Stále probíhají studie o jiných derivátech.

Životnost výrobků obsahujících kyselinu askorbovou se po jejich otevření zkracuje. Díky zlepšené stabilitě askorbylfosforečnanu hořečnatého mají výrobky, které obsahují tuto složku, dlouhodobější účinnost.

Přečtěte si následující článek: Jednoduché Tipy na Čištění Oblíbených Bot Havaianas

Pokud jste jako většina lidí, je pravděpodobné, že jste si pořídili důvěryhodný pár nebo více žabek Mass Havaianas. Pohodlný a zaběhnutý pár těchto pantoflí vám snadno vydrží celé léto nebo i déle, pokud víte, jak se o ně správně starat.

Co se stane, když své tělo nakrmíte kyselinou askorbovou?

Pravděpodobně první věc, která se stane, když si naložíte kyselinu askorbovou, je to, že může pomoci zabránit poškození sluncem.

Vitamin C, který je silným antioxidantem, a můžete si jej koupit v internetovém obchodě Nature’s Finest, působí téměř jako ruka, která chrání své území. Vitamín může neutralizovat volné radikály dříve, než způsobí škody. Může také snížit zánět a minimalizovat jeho účinky. Ukázalo se, že ženy, které mají nejvyšší příjem kyseliny askorbové v stravě, mají méně sucha a méně viditelných vrásek.

Video: Vitamin C v péči o pleť Perspektiva biochemiků

To také může udržet vaši pokožku hladkou a pevnou. Kromě snížení vzhledu jemných vrásek může kyselina askorbová také pomoci povrchu pokožky, aby byla pevnější a hladší, a to aktivací buněk známých jako fibroblasty, které jsou zodpovědné za produkci nového kolagenu. 

Co se stane při lokální aplikaci kyseliny askorbové?

Topická kyselina askorbová nabízí antioxidační ochranu. Stejně jako příjem tohoto vitamínu v potravě, může lokální aplikace také nakrmit vaši pokožku ochrannými antioxidanty, které mohou bojovat proti škodám způsobeným volnými radikály a zánětem způsobeným znečištěním, sluncem a dalšími faktory.

Hlavním tajemstvím je použití produktu s obsahem vitamínu L ve formě kyseliny askorbové, který má schopnost proniknout hluboko do vrstev pokožky.

Podobné příspěvky: