Cihličky – Překvapivé Zdravotní Benefity Vyrýsovaného Břicha

10 Říj

Mnoho lidí usiluje o cihličky, jelikož víc a víc lidí chce dosáhnout štíhlého a vyrýsovaného těla. Tenhle trénink zahrnuje mnoho břišáků, mnoho cvičení pro vyrýsování a také kardio.

Vyrýsované cihličky vám poskytnou silné břišní svaly. Jsou znamením zdravého těla a dozajista s nimi budete dobře vypadat. Věděli jste ale, že jsou zde další důvody, proč zvážit trénink břicha? Se silnými břišními svaly si můžete užívat následující výhody:

Snížené Riziko Poranění Páteře

Slabé břišní svaly jsou hlavní příčinou poranění zad. Silné břišní svaly proto mohou snížit riziko poranění páteře. Páteř se často poškozuje kvůli zvýšené depozici tuků do oblasti břicha, což tahá svalstvo se sebou. Se silnými břišními svaly a cihličkami se zlepšuje držení těla a snižuje riziko zranění.

Cihličky

Zlepšené Držení Těla

Kromě vizuálních benefitů mohou břišní svaly také zlepšit vaše držení těla. Je to skvělé pro páteř a vám to pomůže stát rovně.

Snížené Riziko Zranění a Zvýšená Efektivita v Sportu

Nejdůležitější částí silných svalů břicha je sportovní výkon. Pokud chcete svůj sportovní výkon zvýšit, musíte zvýšit i silu svalů vašeho břicha. Jistě jste již viděli, jak se mnoho atletů zaměřuje na rozvoj silných svalů břicha. Může to také zvýšit hladiny vaší energie a posílit vaše svaly zad, čím se vyhněte možným zraněním.

Silné břišní svalstvo je potřebné v mnoha sportech jako je basketbal, kriket, fotbal, plávání, běh, atletika, gymnastika, cyklistika a tak dále. Vaše sportovní výkony se se silnějšími břišními ještě zlepší. To ale neznamená, že pro dosažení cihliček musíte břišní svaly posilovat každý den. Stačí posilovat třikrát týdne a získáte silné bříško.

Snížené Riziko Chorob

V dnešní době má mnoho lidí nadváhu a jiní trpí obezitou. Kvůli nadměrnému ukládání tuku v oblastí břicha se zvyšuje riziko, že se u vás objeví některá onemocnění. Tyhle onemocnění souvisejí s obezitou a patří mezi ně ischemická choroba srdeční, problémy s klouby, spánkové apnoe, problémy s dýcháním, rakovina, cukrovka 2. typu, mrtvice, vysoký krevní tlak, gynekologické problémy, osteoartritida, onemocnění žlučníku a jater. Pokud máte silné břišní svaly, tak budete před těmito nebezpečnými a škodlivými chorobami prakticky v bezpečí. Musíte však vzít v úvahu, že silné břišní svaly neznamená mít cihličky.

Mít cihličky přináší další zdravotní benefity, nejen dobrý vzhled. To je důvod, proč je dobrý nápad na vašich břišních svalech zapracovat. Není nutné, abyste měli cihličky, stačí vaše břišní svaly posilovat, aby byly silné. Se silnými břišními svaly získáte zdravotní benefity, o kterých jsme psali výše.

Kromě pravidelného trénování břicha musíte také věnovat pozornost své stravě. Dobrá strava v kombinací s tréninkem pro rozvoj cihliček vám přinese ty nejlepší výsledky.

Přečtěte si více o kosmetika NYX.

Podobné příspěvky: